L'Espanya-Alemanya arrasa a La 1 amb un 51,3% i Manel Alías fa un bon 15,5%

Jugadors de la selecció espanyola

La cadena pública espanyola va ser líder de diumenge amb un 19,5%, seguida de TV3 (10,3%) i Tele 5 (7,6%)

Diumenge arrasant a La 1 (19,5%) gràcies al partit entre Espanya i Alemanya del Mundial de Qatar 2022. El matx va reunir a 1.352.000 espectadors i un estratosfèric 51,3% a La 1 (60,7% a Espanya) i 152.000 i un 5,8% (4,3% a Espanya) al canal Gol Mundial.

És a dir, un total de 1.504.000 catalans van seguir el partit que va sumar un 57,1% de quota. Unes xifres inferiors a les que va aconseguir el partit a Espanya: 12.020.000 espectadors i un 65,0% de quota sumant les dades de La 1 i Gol Mundial.

Espanya-Alemanya (Catalunya)

  • La 1: 1.352.000 (51,3%)
  • Gol Mundial: 152.000 (5,8%)

Espanya-Alemanya (Espanya)

  • La 1: 11.218.000 (60,7%)
  • Gol Mundial: 802.000 (4,3%)

A la nit, el reportatge de Manel Alías al 30 Minuts va ser líder amb un bon 15,5%, seguit de La película de la semana de La 1 que va fer un 11,8%.

28/11
19,510,37,67,15,33,62,90,7
PRIME TIME
  • La 1 (31,4%) lidera fins a les 22.20h i TV3 guanya després amb el 30 Minuts (15,5%)
  • La sèrie Hotel Voramar lidera de 00h a 1.15h
Post Espanya-Alemanya825.00031,4%
30 Minuts332.00015,5%
Cine (22.30h)220.00011,8%
Hotel Voramar (23.25h)156.00011,2%
Cuarto milenio155.0008,5%
Pesadilla en El Paraíso101.0007,3%
Secretos de familia101.0006,3%
Hotel Voramar (00.30h)94.00012,1%
Cine. Whiplash82.0003,5%
Onze36.0001,8%
La Fàbrica Rufián29.0001,2%
Ares revolution18.0001,4%
VESPRE
  • La 1 (51,3%) arrasa amb el partit d'Espanya
Espanya-Alemanya1.352.00051,3%
Prèvia Espanya-Alemanya421.00022,2%
Atrapa'm si pots197.0008,1%
GOLEspanya-Alemanya152.0005,8%
Fiesta!126.0007,1%
Multicine 3102.0004,5%
La Sexta Noticias63.0002,6%
Cuatro al día32.0001,4%
Dia mundial TV. Ares15.0000,5%
Dia mundial TV. El Circ6.0000,3%
TARDA
  • El Tarda de cine 1 de TV3 (11,8%) lidera fins a les 17h i el Multicine d'Antena 3 s'imposa de 17 a 18.45h
  • Fiesta! es queda amb un 7,1%
Multicine 2191.00011,8%
Tarda de cine 1179.00011,8%
Multicine 1165.00010,9%
Sesión de tarde 2162.00010,5%
FIFA World Cup Qatar 145.0008,9%
Home cinema 1154.0009,5%
Fiesta!126.0007,1%
Sesión de tarde 1111.0007,4%
Tarda de cine 299.0005,9%
La Roca70.0004,3%
Home cinema 260.0003,6%
GOLCroàcia-Canadà41.0002,7%
Dia Mundial TV. El Fax19.0001,1%
Dia Mundial TV. Opina Cat9.0000,6%
MIGDIA
  • Tele 5 lidera fins a les 14.30h
La Ruleta de la suerte131.00012,0%
Socialité112.00010,8%
Got talent92.00015,3%
APM?86.0008,9%
GOLBèlgica-Marroc76.0005,7%
Cocina K. Arguiñano 72.0008,5%
Planeta R70.0007,9%
La Sexta noticias67.0006,4%
Viajeros Cuatro56.0007,2%
Corazón51.0004,0%
L'informatiu migdia46.0004,6%
Cuatro al día40.0003,8%
Polònia39.0004,9%
Equipo de investigación38.0005,2%
Òpera Prima19.0003,1%
Lazos de sangre14.0002,2%
MATÍ
  • La 1 lidera de 7.30 a 9.30h i Tele 5 s'imposa després amb Got talent (15,3%)
Got talent92.00015,3%
La recepta perduda59.00014,0%
Callejeros viajeros54.0008,4%
GOLJapó-Costa-Rica51.0008,1%
Callejeros viajeros44.0007,8%
Noticias 24h33.00013,6%
La missa28.0004,6%
Notícies 32425.0009,5%
Dúos increíbles23.0003,8%
La Voz21.0003,5%
Equipo de investigación17.0002,7%
Zapeando16.0003,2%
Bonanza7.0002,2%
Néixer de nou7.0001,5%
Signes dels temps4.0000,8%
Diumenge concert3.0000,4%
INFORMATIUS MÉS VISTOS

NIT

Telediario 21.233.00046,8%
TN Vespre345.00012,3%
Noticias 2117.0004,2%
Informativos T5109.0003,9%
La Sexta Noticias 20h63.0002,6%
Cuatro al día 20h32.0001,4%

MIGDIA

TN Migdia313.00021,9%
Noticias 1214.00014,4%
Informativos T5158.00010,5%
Telediario 199.0006,4%
La Sexta Noticias67.0006,4%
Cuatro al día40.0003,8%
RÀNQUING OCTUBRE
14,710,79,27,75,44,12,70,7

Audiència canals infantils (de 6 a 22h i de 4 a 12 anys)

  • Boing: 23,1%
  • Disney Channel: 9,5%
  • Clan: 6,4%
  • SX3: 0,9%

Font: CCMA

ETIQUETES:

Deixa un comentari