You are currently viewing "Eufòria" bat un nou rècord (19,3%) i La 1 (1,8%) cau per sota de 8tv (2,0%)
La Núria a "Eufòria" (TV3)

"Eufòria" bat un nou rècord (19,3%) i La 1 (1,8%) cau per sota de 8tv (2,0%)

TV3 lidera el dia amb un excel·lent 17,0%, seguida d'Antena 3 (11,2%), Tele 5 (10,5%) i La Sexta (6,4%)

Eufòria continua sense fre. La gala número 8 va batre el rècord d'audiència de la temporada amb 326.000 espectadors i un 19,3%. L'espai de Marta Torné i Miki Núñez, pràcticament va doblar a la segona cadena, Antena 3 (10,9%) i va catapultar a TV3 a ser la més vista del dia amb un descomunal 17,0%.

Mentre la pública catalana arrasa, la televisió pública espanyola va caure a l'últim lloc, i fins i tot per darrere de 8tv. El programa Economia de Guerra va aconseguir 40.000 espectadors (2,0%), i Las claves del siglo XXI es va quedar amb només 33.000 (1,8%). Al late, el Rondenando de 8tv (4,0%) també va derrotar a l'Onze d'Esport 3 (2,6%).

PRIME TIME
  • Eufòria bat el rècord de la temporada (19,3%) i guanya +0,8 dècimes
  • 8tv (2,0%) supera a La 1 (1,8%) i Cuatro es disputa el segon lloc amb Tele 5
Eufòria326.00019,3%
El desafío184.00010,9%
Transporter 2140.0007,2%
First dates138.0007,3%
Déjate querer112.0008,0%
La Sexta columna86.0004,4%
Equipo de investigación73.0007,3%
Economia de guerra40.0002,0%
Las claves del siglo XXI33.0001,8%
VESPRE
  • Pasapalabra segueix líder (19,9%) i Toni Soler (9,7%) cau al quart lloc
Pasapalabra266.00019,9%
Aquí la tierra156.00011,0%
Ya son las ocho153.00011,2%
Està passant131.0009,7%
TARDA
  • Sálvame (14,7%) i Tierra Amarga (14,9%) es reparteixen la tarda
Sálvame naranja158.00012,2%
Tierra amarga154.00014,9%
Boom!141.00013,6%
Tot es mou109.00010,2%
El cazador83.0008,3%
SOBRETAULA
  • TV3 lidera sense rival tot i la pujada de Sálvame limón (14,7%)
Cuines379.00027,0%
Com si fos ahir253.00019,3%
Sálvame limón156.00014,7%
Amar es para siempre89.0007,9%
Zapeando75.0006,0%
MIGDIA
  • TV3 lidera a partir de les 14h i Antena s'imposa abans
TN Comarques237.00021,2%
La ruleta de la suerte207.00016,8%
Cocina abierta Karlos Arguiñano140.00016,8%
Planta baixa114.00013,9%
Ya es mediodía105.0009,1%
MATÍ
  • Arús segueix líder imbatible dels matins a La Sexta
Aruser@s. El Humorning (7.30h)57.00018,3%
El programa de Ana Rosa (9h)55.00015,2%
Aruser@s (9h)53.00018,4%
Planta baixa prèvia (11h)43.00011,7%
Els matins (8.30h)38.00013,0%
INFORMATIUS MÉS VISTOS

NIT

TN Vespre427.00023,6%
Noticias 2261.00014,7%
Informativos T5128.0007,1%
Telediario 2128.0007,1%

MIGDIA

TN Migdia409.00028,6%
Noticias 1179.00012,2%
Informativos T5160.00010,9%
La Sexta Noticias123.0008,7%
RÀNQUING CADENES
13/05
17,011,210,56,45,03,51,3
MAIG 2022
13,511,410,66,96,03,70,8
-0,2+1,6=+0,7-0,1-0,5-0,1

Font: CCMA, Dos30', RTVE

Deixa un comentari