"Eufòria" (18,9%) lidera i torna a guanyar a "Tu cara me suena" (17,1%) que perd -3,3 punts

El concurs de TV3 amplia la seva distància amb el programa d'Antena 3 i torna a arrasar entre els més joves amb un 36,7% i un 33,1%

El Jan a "Eufòria"

TV3 (15,6%) va ser la cadena més vista d'aquest divendres gràcies a les bones xifes dels Telenotícies, el Cuines i al sèrie Com si fos ahir. Però el gran duel de la jornada es va tornar a viure al prime time amb la quarta gala d'Eufòria que va tornar a ser líder amb 306.000 espectadors i un 18,9%, tot i perdre -2,2 punts.

A Antena 3, la segona gala de Tu cara me suena va quedar en segon lloc amb 259.000 espectadors i un 17,1% (-3,3 punts). Això són -47.000 espectadors i -1,8 punts menys que el concurs de TV3, quan fa una setmana la diferència havia estat de només 0,7 dècimes.

Per franges d'edat, Eufòria es va tornar disparar entre els més joves amb un 36,7% en els espectadors de 4 a 12 anys i un 33,1% en la franja de 13 a 24 anys.

31/03
15,611,88,66,45,52,62,40,9
PRIME TIME
  • Eufòria (18,9%) s'imposa i amplia la seva distància amb Tu cara me suena (17,1%)
Eufòria306.00018,9%
Tu cara me suena259.00017,1%
TCMS. Calentando motores235.00012,4%
First dates143.0007,8%
Viernes Deluxe111.0007,9%
Cine. El jinete pálido104.0005,7%
Eufòria. El Twitch79.0009,5%
Equipo de investigación79.0004,2%
La Sexta columna67.0003,6%
Cine. The doorman66.0003,6%
E. Investigación (23.20)50.0003,6%
Onze12.0000,7%
El Pentàgon11.0000,7%
Més 32410.0000,5%
La gran contradicció6.0000,3%
El Circ (rep)6.0000,3%
VESPRE
  • El Tot són problemes (6,9%) cau al quart lloc
Pasapalabra262.00018,7%
Aquí la tierra114.0007,9%
Reacción en cadena106.0007,6%
Tot són problemes96.0006,9%
La Sexta Noticias 78.0005,9%
Cuatro al día 31.0002,3%
Opina Cat vespre9.0000,7%
TARDA
  • La sèrie Pecado original (10,4%), el Planta baixa (9,3%) i el concurs El Cazador (8,9%) es reparteixen la franja
Pecado original108.00010,4%
El cazador106.0008,9%
25 palabras104.0007,6%
Planta baixa102.0009,3%
Sálvame naranja 97.0009,4%
Y ahora Sonsoles91.0008,2%
Más vale tarde60.0005,7%
El comodín de La 155.0005,4%
Todo es mentira bis47.0004,2%
El bazar de la caridad38.0003,7%
Cuatro al día37.0003,5%
Opina Cat 24.0002,1%
Opina Cat Express12.0001,1%
SOBRETAULA
  • El Cuines (24,6%) i Com si fos ahir (22,2%) arrasen
Cuines 342.00024,6%
Com si fos ahir296.00022,2%
Saber y ganar121.0008,8%
Amar es para siempre99.0008,4%
Sálvame limón94.0007,2%
La promesa87.0007,3%
Zapeando86.0006,4%
Tiempo Roberto Brasero58.0004,2%
Todo es mentira38.0002,7%
L'àtic (16.00)12.0000,9%
L'àtic (17.00)11.0001,0%
Bonanza (15.00)7.0000,5%
MIGDIA
  • Arguiñano (17,0%) arrasa i Ana Rosa (15,3%) lidera fins a les 13.30
TN Comarques238.00024,5%
La ruleta de la suerte149.00013,2%
Cocina Karlos Arguiñano128.00017,0%
Ya es mediodía84.0008,2%
El programa de Ana Rosa58.00015,3%
Al rojo vivo47.0008,6%
Tot es mou37.0008,6%
Espejo público35.0009,1%
Hablando claro26.0005,6%
Alerta cobra (12.15)17.0004,2%
Bonanza 12.0002,2%
Bonanza 8.0002,2%
En boca de todos7.0000,7%
Bonanza (13.40)6.0000,7%
Alerta cobra (11.20)4.0001,2%
MATÍ
  • Ana Rosa (15,3%) guanya per la mínima a Alfons Arús (14,3% i 15,1%)
El programa de Ana Rosa58.00015,3%
Aruser@s55.00015,1%
Aruser@s. El Humorning 43.00014,3%
Els matins35.00010,1%
Espejo público35.0009,1%
La hora de La 130.0008,5%
Bonanza12.0003,1%
Alerta cobra9.0002,2%
Bonanza7.0002,0%
Bonanza5.0001,4%
Heldt (9.45)1.0000,2%
Heldt (8.50)00,0%
RÀNQUING MARÇ 2023
14,510,08,57,16,04,32,40,8

Audiència canals infantils (de 4 a 12 anys)

  • El més vist del SX3 va ser la pel·lícula Mazinger Z. Infinity amb 24.000 espectadors (1,6%).
  • 15,8%
  • 12,5%
  • 7,1%
  • 6,2%

Font: CCMA

ETIQUETES:

Aquesta noticia té 1 comentari

  1. Pau

    Quines dades va fer el Sx3 ahir al vespre de 19:30 a 22h?

Deixa un comentari