"Eufòria" (21,1%) resisteix i guanya a l'estrena de "Tu cara me suena" (20,4%) per només 18.000 espectadors

El concurs de TV3 va imposar-se per només 0,7 dècimes i va tornar a arrasar entre els més joves amb un 40,5% i 43,9%

"Eufòria" (TV3)

TV3 (16,5%) va ser la cadena més vista d'aquest divendres gràcies a les bones xifes dels Telenotícies, el Cuines i al sèrie Com si fos ahir. Però el gran duel de la jornada es va viure al prime time amb la tercera gala d'Eufòria que va tornar a ser líder amb 364.000 espectadors i un 21,1%, tot i perdre -1,5 punts.

Una caiguda que es va deure al fet que el concurs de TV3 s'enfrontava a l'estrena d'un dels espais de més èxit d'Antena 3 com és Tu cara me suena de Manel Fuentes que va quedar frec a frec amb 346.000 espectadors i un 20,4%. Això són només 18.000 espectadors de diferència i 0,7 dècimes per sota d'Eufòria.

Per franges d'edat, Eufòria es va tornar disparar entre els més joves amb un 40,5% en els espectadors de 4 a 12 anys i un 43,9% en la franja de 13 a 24 anys. Una situació oposada a la del concurs d'Antena 3 que va aconseguir els seus millors registres en els de 65 i + anys amb un 23,9%.

Audiència d'Eufòria i Tu cara me suena per franges d'edat

Dades d'"Eufòria" a l'esquerra i de "Tu cara me suena" a la dreta
24/03
16,513,67,16,05,74,22,20,8
PRIME TIME
  • Eufòria (21,1%) s'imposa per la mínima a Tu cara me suena (20,4%)
Eufòria364.00021,1%
Tu cara me suena346.00020,4%
TCMS. Calentando motores313.00014,7%
First dates141.0006,6%
La Sexta columna124.0005,8%
Cine. Dejá vu123.0006,4%
Equipo de investigación93.0004,5%
Viernes Deluxe75.0004,9%
Eufòria. El Twitch71.0009,5%
E. Investigación (23.20)41.0002,6%
Cine. Vaya par de polis40.0002,3%
Onze24.0001,5%
Més 32423.0001,1%
Brigada tech10.0000,4%
El Pentàgon16.0000,7%
El Circ (rep)14.0000,8%
La gran contradicció14.0000,3%
VESPRE
Pasapalabra234.00014,7%
Aquí la tierra186.00011,0%
Tot són problemes163.00010,1%
La Sexta Noticias 112.0007,6%
Reacción en cadena103.0006,4%
Cuatro al día 38.0002,6%
Opina Cat vespre14.0001,0%
TARDA
  • El Planta baixa es queda amb un 8,4% i Sálvame no passa d'un 7,6%
Y ahora Sonsoles130.00011,4%
Pecado original113.00011,0%
El cazador113.0008,8%
La promesa107.00010,1%
Planta baixa95.0008,4%
Sálvame naranja 82.0007,6%
25 palabras78.0006,7%
El comodín de La 174.0007,3%
Más vale tarde67.0007,2%
Cuatro al día42.0003,9%
Todo es mentira bis32.0002,8%
Opina Cat Express17.0001,4%
Opina Cat 15.0001,5%
SOBRETAULA
  • El Cuines (24,5%) i Com si fos ahir (20,1%) doblen a la resta de cadenes
Cuines 355.00024,5%
Com si fos ahir278.00020,1%
La promesa110.0008,8%
Saber y ganar107.0007,4%
Amar es para siempre104.0008,3%
Sálvame limón91.0006,6%
Zapeando86.0006,4%
Tiempo Roberto Brasero64.0004,6%
Todo es mentira38.0002,7%
L'àtic (17.00)4.0000,3%
L'àtic (16.00)00,0%
Bonanza (15.00)00,0%
MIGDIA
  • Arguiñano (19,4%) arrasa i Melero es queda amb un 7,6%
TN Comarques210.00021,9%
La ruleta de la suerte163.00015,3%
Cocina Karlos Arguiñano130.00019,4%
Ya es mediodía102.00010,3%
Al rojo vivo44.0008,0%
Espejo público41.00012,2%
El programa de Ana Rosa41.00011,9%
Tot es mou31.0007,6%
Hablando claro26.0005,5%
Alerta cobra (11.20)17.0005,6%
En boca de todos17.0001,7%
Alerta cobra (12.15)10.0002,2%
Bonanza 7.0001,9%
Bonanza 5.0000,9%
Bonanza 5.0000,5%
MATÍ
  • Arús (16,2% i 14,4%) lidera a La Sexta i Els matins es queden amb un 9,0%
Aruser@s45.00016,2%
Aruser@s. El Humorning 44.00014,4%
Espejo público41.00012,2%
El programa de Ana Rosa41.00011,9%
Els matins26.0009,0%
La hora de La 121.0007,1%
Heldt (8.50)18.0006,5%
Alerta cobra17.0005,9%
Heldt (9.45)16.0005,9%
Bonanza14.0004,7%
Bonanza7.0002,4%
Bonanza5.0001,7%
RÀNQUING MARÇ 2023
14,410,28,66,96,04,42,40,8

Audiència canals infantils (de 4 a 12 anys)

  • 19,0%
  • 6,5%
  • 5,4%
  • 4,7%

Font: CCMA

ETIQUETES:

Comentaris ( 3 )

  1. Dharma

    que van fer els programes de sx3 a la franja del vespre?

  2. Albert

    Tu cara me suena què va fer entre els joves?

  3. jordi

    eufòria per joves, els avis veuen tu cara me siena.

Deixa un comentari