L'Escòcia-Espanya (18,3%) lidera a La 1, TV3 (16,5%) guanya el dia i Xavier Graset (4,8%) es dispara al 324

La detenció de Clara Ponsatí va fer que el "Més 324" amb 91.000 espectadors (4,8%) superés les ofertes de La Sexta i Cuatro

Xavier Graset al "Més 324"

TV3 (16,5%) va ser la cadena més vista d'aquest dimarts a 6,5 punts d'Antena 3 (10,0%). La cadena pública va aconseguir liderar gràcies als Telenotícies, el Tot es mou (14,2%), el Cuines (24,8%), el Com si fos ahir (17,7%), el Planta baixa (11,7%) i l'Està passant (16,2%).

A la nit, el Sense ficció sobre Tina Turner va obtenir 238.000 espectadors (13,6%) i va liderar després del partit Escòcia-Espanya que va reunir a 406.000 espectadors i un 18,3% (27,3% a Espanya) a La 1. Tot i això, la primera part del partit no va poder amb el TN Vespre de Toni Cruanyes que va obtenir 540.000 seguidors i un 23,9%.

També va destacar el Més 324 de Xavier Graset que amb la detenció de Clara Ponsatí va créixer fins als 91.000 espectadors (4,8%) i va superar a La Sexta i Cuatro. En canvi, el Zona Franca de Danae Boronat es va quedar amb només 45.000 espectadors i un 5,9%.

28/03
16,510,09,98,56,13,32,70,7
PRIME TIME
  • El partit de La 1 (18,3%) lidera de 22 a 22.45 i el Sense ficció (13,6%) s'imposa després fins a les 00.00
  • Xavier Graset es dispara al Més 324 (4,8%) amb la detenció de Clara Ponsatí
Escòcia-Espanya406.00018,3%
Sense ficció238.00013,6%
El hormiguero195.0008,5%
Supervivientes161.00011,6%
El intermedio141.0006,0%
Masterchef136.00010,9%
Hermanos119.0008,2%
First dates116.0005,0%
Més 32491.0004,8%
Viajando con Chester73.0004,9%
El taquillazo55.0003,6%
Zona Franca45.0005,9%
Onze25.0001,7%
El Pentàgon 17.0000,8%
El Circ (22.50)8.0000,4%
El Circ (22.00)7.0000,3%
El Circ (23.40)5.0000,4%
Ares revolution 2.0000,2%
VESPRE
  • L'Està passant (16,2%) s'imposa un dia més a Pasapalabra (15,9%)
Està passant249.00016,2%
Pasapalabra238.00015,9%
Prèvia Escòcia-Espanya146.0009,6%
Reacción en cadena66.0004,3%
La Sexta Noticias 62.0004,7%
Cuatro al día 62.0004,6%
Opina Cat vespre10.0000,8%
TARDA
  • El Planta baixa (11,7%) lidera i Telecinco s'enfonsa amb el concurs 25 palabras (4,3%)
Planta baixa128.00011,7%
El cazador112.00010,1%
Y ahora Sonsoles108.00010,5%
Pecado original105.0009,7%
Sálvame naranja101.0009,1%
El comodín de La 188.0008,5%
Más vale tarde69.0006,5%
El bazar de la caridad48.0004,4%
Cuatro al día46.0004,4%
25 palabras44.0004,3%
Todo es mentira bis23.0002,0%
Opina Cat Express21.0002,1%
Opina Cat 13.0001,2%
SOBRETAULA
  • TV3 dobla a la resta de cadenes i Sálvame no passa d'un 7,1%
Cuines 350.00024,8%
Com si fos ahir241.00017,7%
Amar es para siempre106.0008,6%
Saber y ganar105.0007,5%
Tiempo Roberto Brasero102.0007,4%
Sálvame limón94.0007,1%
Zapeando79.0006,1%
La promesa77.0006,3%
Todo es mentira34.0002,5%
Bonanza11.0000,8%
L'àtic (16.00)5.0000,4%
L'àtic (17.00)00,0%
MIGDIA
  • Arguiñano (18,3%) arrasa i Melero (14,2%) guanya a Ana Rosa (13,6%)
TN Comarques264.00024,7%
La ruleta de la suerte190.00015,6%
Cocina Karlos Arguiñano153.00018,3%
Ya es mediodía106.0009,5%
Tot es mou63.00014,2%
Al rojo vivo60.00010,0%
Ahora o nunca (14.15)52.0004,0%
El programa de Ana Rosa49.00013,6%
Espejo público29.0008,1%
Alerta cobra (11.20)20.0006,1%
Hablando claro17.0003,2%
Alerta cobra (12.15)16.0003,4%
En boca de todos14.0001,3%
Bonanza 11.0000,8%
Bonanza 4.0000,4%
Bonanza 2.0000,3%
MATÍ
  • Arús (23,7 i 18,5%) lidera i Ariadna Oltra fa un molt bon 18,9%
Aruser@s. El Humorning 56.00023,7%
Aruser@s54.00018,5%
Els matins50.00018,9%
El programa de Ana Rosa49.00013,6%
Espejo público29.0008,1%
La hora de La 125.0009,1%
Alerta cobra (10.25)13.0004,5%
Bonanza (10.15)11.0003,9%
Bonanza (9.25)11.0003,6%
Heldt (9.45)8.0002,7%
Bonanza (11.05)5.0001,7%
Cafè d'idees2.0000,9%
Heldt (8.50)1.0000,4%
INFORMATIUS MÉS VISTOS

NIT

TN Vespre540.00023,9%
Telediario 2 (21.35)347.00015,0%
Noticias 2197.0009,1%
Informativos T5161.0007,2%
La Sexta Noticias 62.0004,7%
Cuatro al día 62.0004,6%

MIGDIA

TN Migdia424.00029,8%
Noticias 1206.00014,1%
La Sexta Noticias 127.0009,0%
Informativos T591.0006,2%
Telediario 178.0005,4%
RÀNQUING MARÇ 2023
14,59,98,57,15,94,42,40,8

Audiència canals infantils (de 4 a 12 anys)

  • 28,4%
  • 5,1%
  • 2,7%
  • 2,5%

Audiència del SX3

(de 19.30h a 22h)

  • Info K: 0 (0,0%)
  • Els Betapodcast: 1.000 (0,1%)
  • Sakura: 0 (0,0%)
  • Ràndom: 0 (0,0%)
  • Hoodie: 27.000 (1,5%)
  • El detectiu Conan: 27.000 (1,3%)
  • El detectiu Conan: 28.000 (1,2%)
  • Mike. El magnífic: 5.000 (0,2%)

(De 14.20. 15.30)

  • Kung-fu panda: 0 (0,0%)
  • Black Cover: 0 (0,0%)
  • Black Cover: 0 (0,0%)

Font: CCMA

ETIQUETES:

Aquesta noticia té 1 comentari

  1. Jaume

    que va fer l'handbol a E3? Gràcies

Deixa un comentari