"Bojos per molière" (13,4%) creix i recupera el lideratge i Melero i Toni Soler (16,2%) arrasen

TV3 (15,5%) va ser la cadena més vista, seguida d'Antena 3 (10,0%), Telecinco (8,5%), La 1 (6,5%) i La Sexta (5,6%)

TV3 lidera el dia amb un 15,5%

TV3 va liderar el dilluns amb un 15,5% gràcies al bon resultat del TN Vespre que va ser l'espai més vist del dia amb 564.000 espectadors i un 25,3%, seguit del TN Migdia amb 441.000 (29,9%) i el Cuines amb 354.000 (24,1%) i la sèrie Com si fos ahir amb 279.000 (19,9%).

Tambés destaca el gran resultat del Tot es mou d'Helena Garcia Melero amb 87.000 espectadors i un 16,2%. Unes xifres que van deixar enrere a Ana Rosa (12,9%), Ferreras (9,7%) i Griso (8,6%). Al vespre, l'Està passant (16,2%) també va derrotar a Pasapalabra (15,6%).

A la nit, el quart episodi de la sèrie Bojos per Molière va aconseguir 303.000 espectadors i un 13,4%, una millora de +0,7 dècimes que li permetre recuperar el lideratge per sobre de El Hormiguero de Pablo Motos (11,1%). A Telecinco, La isla de las tentaciones (12,4%) va guanyar +0,8 dècimes i El Circ de Frank Blanco es va quedar amb 19.000 espectadors i un 0,9%.

13/02
15,510,08,56,55,64,02,60,8
PRIME TIME
  • Bojos per Molière (13,4%) millora +0,7 dècimes i derrota a El Hormiguero (11,1%)
  • La isla de las tentaciones (12,4%) guanya +0,7 dècimes i lidera a partir de les 22.50h
Bojos per molière 303.00013,4%
El Hormiguero254.00011,1%
La isla de las tentaciones206.00012,4%
First dates 155.0007,5%
Hermanos132.0009,3%
50 ombres alliberades (22.50)120.0008,7%
El intermedio105.0004,5%
10.000 días88.0003,8%
Cine. Un ladrón honesto78.0005,0%
Més 32453.0002,7%
Onze47.0003,3%
The good doctor47.0003,2%
El taquillazo31.0002,2%
Més 324 (reemissió)25.0005,6%
El Circ 19.0000,9%
El Pentàgon15.0000,7%
El Circ (23.45)14.0001,2%
VESPRE
  • L'Està passant (16,2%) lidera i bat a Pasapalabra (15,4%)
Està passant284.00016,2%
Pasapalabra268.00015,6%
Aquí la tierra222.00012,2%
La Sexta Noticias 84.0005,2%
Reacción en cadena72.0004,0%
Cuatro al día 61.0003,8%
Opina Cat vespre22.0001,4%
TARDA
  • El cazador de La 1 (10,4%) i la sèrie turca Tierra amarga (11,4%) lideren i Sálvame cau a un preocupant 8,1%
El cazador149.00010,4%
Tierra amarga141.00011,4%
Y ahora Sonsoles128.0009,7%
Planta baixa123.0009,6%
Sálvame naranja 101.0008,1%
Poldark98.0007,9%
Más vale tarde87.0006,8%
El comodín de La 182.0006,5%
25 palabras78.0005,8%
Todo es mentira bis46.0003,7%
Cuatro al día37.0002,9%
Opina Cat Express18.0001,4%
Opina Cat 16.0001,2%
Bonanza7.0000,5%
SOBRETAULA
  • La promesa (9,6%) segueix en segon lloc i Sálvame Limón es queda amb un 6,3%
Cuines 354.00024,1%
Com si fos ahir279.00019,7%
La promesa120.0009,6%
Saber y ganar119.0008,2%
Amar es para siempre101.0008,1%
Sálvame limón 85.0006,3%
Zapeando71.0005,3%
Tiempo Roberto Brasero68.0004,8%
Todo es mentira50.0003,6%
Bonanza6.0000,5%
MIGDIA
  • El Tot es mou (16,2%) bat el rècord de quota de la tempora i lidera amb contundència
TN Comarques298.00025,7%
La ruleta de la suerte 171.00013,4%
Cocina Karlos Arguiñano143.00016,4%
Ya es mediodía105.0008,9%
Tot es mou87.00016,2%
Al rojo vivo64.0009,3%
El programa de Ana Rosa58.00012,9%
En boca de todos45.0003,8%
Ahora o nunca (14.15)40.0002,9%
Espejo público38.0008,6%
Alerta cobra (12.15)27.0005,2%
Hablando claro21.0003,5%
Alerta cobra (11.20)13.0002,9%
MATÍ
Aruser@s 60.00015,9%
El programa de Ana Rosa58.00012,9%
Aruser@s. El Humorning 46.00016,1%
Els matins44.00012,8%
Espejo público38.0008,6%
La hora de La 125.0006,7%
Alerta cobra (10.30)14.0003,3%
Alerta cobra (8.45)12.0003,5%
Bonanza (10.00)12.0003,2%
Bonanza (9.15)11.0003,2%
Heldt 9.0002,3%
Cafè d'idees1.0000,2%
INFORMATIUS MÉS VISTOS

NIT

TN Vespre564.00025,3%
Noticias 2234.00010,7%
Telediario 2179.0008,1%
Informativos T5151.0006,8%
La Sexta Noticias 84.0005,2%
Cuatro al día 61.0003,8%

MIGDIA

TN Migdia441.00029,9%
Noticias 1179.00011,8%
Informativos T5131.0008,6%
La Sexta Noticias 111.0007,7%
Telediario 1107.0007,1%
RÀNQUING FEBRER 2023
14,410,58,57,05,84,22,70,8

Audiència canals infantils (de 4 a 12 anys)

  • El SX3 va obtenir un 1,6% de quota, la millor dada des del 28 d'octubre del 2020, i va aconseguir un 12% en el target dels nens entre els 6 i les 22h.
  • Boing19,9%
  • SX3: 9,6%
  • Disney Channel: 6,6%
  • Clan: 3,0%

Audiències dels programes del SX3 (de 19.30h a 22h)

  • Info K: 25.000 (1,8%)
  • Projecte Beta: 18.000 (1,3%)
  • Sakura: 20.000 (1,3%)
  • Ràndom: 24.000 (1,4%)
  • Influenx3r: 25.000 (1,3%)
  • Hoodie: 47.000 (2,3%)
  • Haikyuu!!: 33.000 (1,5%)
  • El detectiu Conan: 42.000 (2,0%)

Font: CCMA

ETIQUETES:

Comentaris ( 3 )

  1. EDU

    Bones!
    Sempre surten noves preguntes… una cosa:
    Les audiencies del dia, que van de les 00.01 de la nit a les 23.59?

    Per exemple, dilluns, tal canal ha fet 5%. Es compta en l interval q he posat?
    I si un programa dura de 23.00 a 00.30 x exemple? Compta pel dia seguent?
    O la matinada no es compta pq suposo q deu tenir audiencies nules? (o compta igual?)

    Espero haver me explicat bė.

    1. Redacció

      Edu, les audiències computen de les 6.30 del matí a les 2.30h de la matinada. L'interval de 2.30 a 6.30h no computa.

      1. EDU

        Vale guai, una cosa més q s.aprén! Gracies

Deixa un comentari