"El gran comediant" de Joel Joan (19,3%) triomfa a TV3 i dobla a la competència

Joel Joan a "El gran comediant"

TV3 va ser la cadena més vista del dia amb un 15,3%, a 4,9 punts d'Antena 3 (10,4%) i La Sexta va ser tercera amb un 7,8%

Dilluns per a TV3 (15,3%) gràcies a l'excel·lent resultat de l'obra de Joel Joan, El gran comediant, que va triomfar a la nit amb 368.000 espectadors i un molt bon 19,3%. Al late night, el Zona Franca de Joel Díaz, no va poder mantenir els resultats i es va haver de conformar amb un 9,6%.

A la sobretaula i tarda, TV3 també la va encertar amb l'estrena de la sèrie italiana Hotel Portofino que va liderar la seva franja amb un 13,6% i un 11,4%, per als seus dos primers episodis.

A la banda oposada, Telecinco es va quedar amb un molt baix 7,4% i va caure a un insòlit 2,7% a la franja de màxima audiència amb el concurs Reacción en cadena i un 3,4% amb Para toda la vida.

02/01
15,310,47,87,47,03,23,10,8
PRIME TIME
  • Joel Joan (19,3%) arrasa i dobla a la competència
  • Telecinco (2,7% i 3,4%) cau sota mínims
El gran comediant368.00019,3%
El hormiguero184.0008,8%
Hermanos144.0009,8%
El intermedio143.0006,7%
Masterchef Navidad127.0008,2%
First dates123.0005,8%
Cine. Destino oculto113.0007,5%
Zona Franca112.0009,6%
El chófer de R. Mateos62.0005,2%
Reacción en cadena57.0002,7%
Para toda la vida (22.50)44.0003,4%
El Circ late21.0001,4%
El Circ19.0001,1%
VESPRE
  • Les reemissions de Toni Soler (14,1%) resisteixen i Telecinco (5,0%) segueix enfonsada
Pasapalabra326.00018,2%
Està passant262.00014,1%
Aquí la tierra177.0009,4%
No tenim vergonya130.0009,5%
Escola d'infermeria130.0008,6%
La Sexta Noticias 127.0007,5%
Reacción en cadena90.0005,0%
Cuatro al día 72.0004,3%
Agatha Christie21.0001,1%
TARDA
  • Sálvame (12,1%) lidera de 17.30 a 19h i TV3 l'encerta amb la sèrie Hotel Portofino (11,4%)
Sálvame naranja154.00012,1%
Y Ahora Sonsoles153.00010,9%
Hotel Portofino145.00011,4%
El cazador140.0009,1%
Tierra amarga132.00010,4%
25 palabras114.0008,0%
Más vale tarde106.0008,0%
Escola d'infermeria96.0007,6%
Escola d'infermeria95.0007,2%
Servir y proteger86.0006,7%
El comodín de La 178.0006,0%
Cuatro al día45.0003,5%
Todo es mentira bis38.0002,7%
Pel·lícula18.0001,3%
SOBRETAULA
  • TV3 lidera i el Zapeando (9,4%) puja al tercer lloc
Cuines 303.00020,8%
Hotel Portofino193.00013,6%
Sálvame limón147.00010,3%
Zapeando131.0009,4%
Saber y ganar112.0007,7%
Amar es para siempre110.0006,5%
Cine89.0006,6%
Tiempo Roberto Brasero75.0005,1%
Todo es mentira38.0002,7%
Perry Mason8.0000,6%
MIGDIA
  • El TN Comarques (27,5%) i Arguiñano (16,5%) segueixen sense rival
TN Comarques358.00027,4%
La ruleta de la suerte193.00014,0%
Cocina Karlos Arguiñano153.00016,5%
Ya es mediodía114.0008,9%
Atrapa'm si pots94.00011,4%
Al rojo vivo77.00011,0%
El programa de Ana Rosa53.00011,8%
Hablando claro45.0005,8%
Espejo público38.0008,6%
En boca de todos29.0002,4%
Gent de mercats17.0003,4%
Heldt12.0003,0%
Alerta cobra8.0001,5%
MATÍ
  • Arús (15,8) s'imposa amb comoditat
Aruser@s 61.00015,8%
El programa de Ana Rosa53.00011,8%
La Hora de La 139.00010,5%
Espejo público38.0008,6%
Notícies 32432.00010,4%
Aruser@s El Humorning19.0008,9%
Alerta cobra4.0001,0%
Bonanza1.0000,1%
INFORMATIUS MÉS VISTOS

NIT

TN Vespre569.00026,2%
Noticias 2285.00013,3%
Informativos T5179.0008,3%
Telediario 2133.0006,1%
La Sexta Noticias 127.0007,5%
Cuatro al día 72.0004,3%

MIGDIA

TN Migdia456.00029,8%
Noticias 1198.00012,9%
Informativos T5130.0008,5%
La Sexta Noticias 121.0007,8%
Telediario 1111.0007,2%
RÀNQUING GENER 2023
14,610,09,07,56,03,32,80,7

Font: CCMA

ETIQUETES:

Deixa un comentari