La 1 arrasa amb el Marroc-Espanya (53,7%) i els penals arriben al 65,6% i més d'1,6 milions

Luis Enrique amb Sergio Busquets

La 1 de TVE lidera el dia amb un 22,9% i deixa sota mínims a TV3 (11,2%), Antena 3 (7,7%) i Tele 5 (7,2%)

Dimarts per a La 1 de TVE amb un estratosfèric 22,9%, gràcies a l'emissió del partit entre el Marroc i Espanya que va arribar a un màxim del 65,6% i 1.607.000 espectadors durant la tanda de penals que van eliminar a "La Roja". A Espanya, els penals van reunir a 12.609.000 de seguidors i un 70,0% de quota.

A la nit, TV3 es va imposar amb el reportatge del Sense ficció (13,0%) i al migdia, la reemissió de l'Atrapa'm si pots de Llucià ferrer va ser líder amb un molt bon 16,3% i va derrotar a La Ruleta (12,6%).

Audiència del Marroc-Espanya

  • Partit: 1.227.000 i 53,7% (62,4% a Espanya)
  • Pròrroga: 1.507.000 i 61,3% (68% a Espanya)
  • Penals: 1.607.000 i 65,3% (70% a Espanya)
06/12
22,911,27,77,23,92,71,90,8
PRIME TIME
  • TV3 lidera amb el reportatge de "Náufragos" (13,0%)
Sense ficció. Náufragos224.00013,0%
Centro de la tele186.0009,2%
Centro de la tele (23h)177.00010,5%
El hormiguero156.0007,6%
First dates 150.0007,3%
Hermanos139.00010,1%
Got talent 116.0008,7%
Centro de la tele88.0008,3%
El intermedio84.0004,0%
Sense ficció (00.15)50.0006,2%
El Blockbuster48.0003,7%
Cine42.0002,9%
Inspectora Lindholm4.0000,2%
VESPRE
  • Pasapalabra (12,7% lidera per la mínima
Pasapalabra251.00012,7%
El cazador222.00012,4%
No tenim vergonya216.00010,5%
Aquí la tierra208.00010,2%
Fiesta!127.0005,9%
Tarda de cine 3120.0006,5%
La Sexta Noticias 20h79.0004,2%
GOLPortugal-Suïssa66.0003,1%
Inspectora Lindholm33.0001,6%
TARDA
  • La 1 arrasa amb la derrota d'Espanya del Mundial de Qatar
Marroc-Esp. Penals1.607.00065,6%
Marroc-Esp. Pròrroga1.507.00061,3%
Marroc-Esp. Partit1.227.00053,7%
Post. Marroc-Esp637.00031,7%
Prèvia. Marroc-Esp464.00025,3%
Tarda de cine 1180.0008,2%
Fiesta!127.0005,9%
Y Ahora Sonsoles111.0006,1%
Multicine 2110.0004,5%
Tarda de cine 2103.0004,3%
Multicine 199.0004,4%
Cine 285.0004,4%
Cine 153.0002,3%
Agatha Christie44.0002,2%
Cine 128.0001,3%
Cine 224.0001,0%
Pel·lícula (14.50)17.0000,9%
Pel·lícula (16.30)9.0000,4%
MIGDIA
  • TV3 l'encerta amb Llucià Ferrer (16,3%) que lidera de 13.30 a 14.30
Atrapa'm si pots154.00016,3%
La ruleta de la suerte 152.00012,6%
Socialité100.0009,4%
Cocina Karlos Arguiñano84.00011,4%
Cocina Karlos Arguiñano76.00013,9%
L'informatiu migdia68.0006,4%
Hablando claro59.0007,7%
Atrapa'm si pots (12.30)45.0008,1%
Viajeros Cuatro43.0002,9%
Viajeros Cuatro36.0004,6%
Al rojo vivo34.0005,1%
MATÍ
  • Tele 5 (11,9%) i TV3 (10,1%) es reparteixen la franja
Got talent60.00011,9%
Callejeros viajeros37.0006,9%
Notícies 32436.00010,1%
Callejeros viajeros35.0007,4%
La hora de La 131.0006,5%
Cine 229.0005,6%
Cine 320.0005,0%
Callejeros viajeros19.0004,2%
Zapeando10.0002,0%
Cine 17.0004,0%
Bonanza5.0001,1%
Pel·lícula4.0001,4%
INFORMATIUS MÉS VISTOS

NIT

TN Vespre509.00022,8%
Noticias 2306.00013,5%
Telediario 2149.0006,6%
Informativos T5142.0006,3%
La Sexta Noticias 20h79.0004,2%

MIGDIA

TN Migdia418.00026,7%
Telediario 1183.00011,0%
Noticias 1183.00010,8%
Informativos T5166.0009,7%
La Sexta Noticias 87.0005,9%
RÀNQUING OCTUBRE
13,011,98,88,44,83,92,50,7

Audiència canals infantils (de 6 a 22h i de 4 a 12 anys)

  • Boing: 9,7%
  • Clan: 6,1%
  • Disney Channel: 5,4%
  • SX3: 3,1%

Font: CCMA, Dos 30'

ETIQUETES:

Deixa un comentari