You are currently viewing El "Col·lapse" de Ricard Ustrell lidera (11,9%) i "El fax de 8tv" punxa (0,7%)
Ricard Ustrell a "Col·lapse" (TV3)

El "Col·lapse" de Ricard Ustrell lidera (11,9%) i "El fax de 8tv" punxa (0,7%)

TV3 lidera el dia (11,3%), La Sexta (5,1%) supera a Cuatro (5,0%) i 8tv es queda amb un 0,8%

8tv volia quedar-se amb els espectadors del FAQS de TV3 i aquest dissabte va estrenar El Fax de 8tv amb Eduard Pujol i Pilar Rahola. A la banda oposada, la cadena pública va seguir amb la seva aposta per l'entreteniment amb el nou programa de Ricard Ustrell, el Col·lapse. I els resultats del primer duel parlen per si sols: Ustrell 174.000 espectadors, Pujol i Rahola: 9.000 espectadors.

Unes xifres que sumades als telenotícies i al concurs de Llucià Ferrer (13,5%) van catapultar a TV3 com la cadena més vista del dia. En canvi, la cadena privada catalana es va quedar amb una mitjana del 0,8% i gràcies a les reemissions de la sèrie Perry Mason que van arribar a un 2,7%. A La Sexta, Alfons Arús va estrenar Aruser@s weekend de 15.30 a 20h, però es va quedar amb un escàs 6,1% i 83.000 espectadors.

17/09
11,39,58,77,15,15,02,60,8
PRIME TIME
  • Ustrell lidera (11,9%) i el nou "Fax" de 8tv s'estavella (0,7%)
Col·lapse174.00011,8%
El peliculón141.00010,3%
Cine. Sin reservas112.0007,4%
First dates (21.10h)71.0004,3%
El cine de La 267.0004,4%
El Blockbuster (22h)66.0005,1%
Déjate querer65.0006,0%
La Sexta Noche54.0005,0%
Gol a gol30.0002,3%
El fax de 8tv9.0000,7%
LATE NIGHT
Cine 2 91.0009,5%
Cine. Colonia V 65.00013,3%
Déjate querer65.0006,0%
La Sexta Noche54.0005,0%
Cine 3 (1.20h)43.00011,0%
Cine. Suplantación de identidad41.0007,7%
Notícies 32418.0002,1%
Cine. Doble pecado1.0000,1%
VESPRE
  • Llucià Ferrer lidera amb comoditat (13,2%)
Atrapa'm si pots185.00013,2%
Multicine 3128.0009,6%
La Sexta Noticias 20h122.0008,9%
Ya es Verano112.0008,2%
Cine de barrio74.0005,7%
Cuatro al día 20h40.0002,9%
Agatha Christie12.0000,8%
TARDA
  • Arús s'estrena amb un pobre 6,1% a La Sexta
Ya es Verano112.0008,2%
Multicine 2130.00010,1%
Sesión de tarde 299.0007,3%
Aruser@s wekeend83.0006,1%
Tarda de cine 264.0005,1%
Home cinema 264.0005,1%
Perry mason33.0002,7%
SOBRETAULA
  • El Barça arrasa a Movistar+ (21,3%)
Barça-Elx309.00021,3%
Tarda de cine 1136.0009,3%
Multicine 1134.0009,2%
Ya es Verano112.0008,2%
Home cinema 187.0006,0%
Aruser@s wekeend83.0006,1%
Sesión de tarde 168.0004,6%
Perry mason15.0001,1%
MIGDIA
La ruleta de la suerte 152.00013,7%
Socialité 150.00015,3%
Cocina Karlos Arguiñano119.00017,0%
Zona zàping111.00011,4%
Cocina Karlos Arguiñano66.00011,9%
Audiencia abierta47.0006,1%
Obrint plaça (13.10h)36.0005,6%
Viajeros Cuatro33.0005,4%
Equipo de investigación26.0004,1%
INFORMATIUS MÉS VISTOS

NIT

TN Vespre365.00022,4%
Noticias 2169.00010,5%
Informativos T5160.00010,0%
Telediario 2136.0008,6%
La Sexta noticias 20h122.0008,9%
Cuatro al día 20h40.0002,9%

MIGDIA

TN Migdia299.00022,6%
Informativos T5183.00013,5%
Noticias 1146.00010,8%
Telediario 185.0006,2%
Cuatro al día 14h62.0005,9%
La Sexta Noticias 14h58.0005,4%

Font: CCMA, Dos 30'

Deixa un comentari