You are currently viewing "Masterchef" (13,9%) i "Merlí. Sapere Aude" (14,1% i 12,9%) lideren i les privades s'enfonsen
"Masterchef" (RTVE)

"Masterchef" (13,9%) i "Merlí. Sapere Aude" (14,1% i 12,9%) lideren i les privades s'enfonsen

TV3 lidera el dilluns (14,6%), seguida d'Antena 3 (10,5%), Tele 5 (9,0%) i La 1 (8,3%)

TV3 va ser la cadena més vista de dilluns (14,6%) i va aconseguir els cinc espais més vistos del dia. El TN Vespre (23,8%), TN Migdia (27,1%), el Cuines (21,8%), TN Comarques (24,5%) i Merlí. Sapere Aude (14,1%).

La segona opció de la nit va ser La 1 amb Masterchef (13,9%) que va superar al 2n episodi de Merlí (12,9%). A Antena 3, la sèrie turca Hermanos va caure a un 5,3% i a Tele 5, l'estratègia d'allargar Supervivientes (7,7%) no va aconseguir el seu objectiu i la sèrie Desaparecidos es va enfonsar encara més (5,6%).

A 8tv, l'estrena del reality Catalunya Expreshhh va aconseguir un bon 29.000 espectadors i un 1,8%.

04/07
14,610,59,08,36,43,61,0
PRIME TIME
  • Merlí (14,1% i 12,9%) perd seguiment (-0,3 i -0,8)
  • Masterchef (13,9%) guanya +2,6 punts
Merlí. Sapere Aude (22.10h)280.00014,1%
Masterchef209.00013,9%
El Hormiguero207.00010,4%
Merlí. Sapere Aude (23h)206.00012,9%
Supervivientes135.0007,7%
First dates (21.30h)112.0005,7%
El intermedio (21.30h)80.0004,1%
Hermanos (23h)78.0005,3%
El taquillazo (22.30h)71.0005,4%
Callejeros viajeros (23h)69.0004,6%
El Circ (22.10h)32.0001,8%
LATE NIGHT
Masterchef (22.00-0.50h)209.00013,9%
3 Minuts (23.50h)62.0005,1%
Inocentes53.0007,3%
Desaparecidos46.0005,6%
Viajeros callejeros25.0003,2%
El Circ (23.50h)24.0002,1%
Més 324 (0.30h)10.0001,7%
VESPRE
  • Pasapalabra (21,2%) dobla a Llucià Ferrer (10,1%)
Pasapalabra267.00021,2%
Atrapa'm si pots122.00010,1%
Aquí la tierra (20.30h)120.0008,9%
Sálvame sandía103.0008,1%
La Sexta Noticias 20h95.0008,0%
Te ha tocado (19.50h)67.0006,0%
Cuatro al día 20h49.0004,2%
Opina Cat Vespre24.0001,9%
TARDA
  • El Paradís de les senyores (15,8%) lidera però el Tot es mou estiu s'estrena fluix (6,9%)
El Paradís de les senyores179.00015,8%
Tierra amarga 135.00013,3%
Sálvame naranja115.00011,1%
Boom!96.00010,1%
Servir y proteger87.0008,6%
El cazador78.0008,1%
Más vale tarde76.0007,5%
Tot es mou estiu69.0006,9%
Cuatro al día53.0003,3%
SOBRETAULA
  • El Cuines i Com si fos ahir doblen a la resta de cadenes
Cuines313.00021,8%
Cuines 251.00017,9%
Com si fos ahir249.00019,2%
Sálvame limón128.0009,6%
Saber y ganar126.0009,0%
Amar es para siempre99.0005,8%
Cine Western75.0005,4%
Zapeando67.0005,1%
Todo es mentira40.0002,9%
MIGDIA
  • Planta baixa (14,0%) s'imposa a La Sexta (8,4%)
TN comarques287.00024,5%
La ruleta de la suerte212.00017,0%
Cocina Karlos Arguiñano149.00018,9%
Ya es mediodía 123.00010,6%
Planta baixa (13h)91.00011,3%
Planta baixa prèvia (11h)63.00014,0%
Mañanas de cine (12.30h)61.0007,3%
Al rojo vivo (11h)55.0008,4%
MATÍ
  • Arús lidera (20,3%)
Aruser@s 69.00020,3%
El Programa de Ana Rosa 46.00011,1%
Els matins43.00012,8%
Espejo público28.0006,8%
La Hora de La 1 27.0007,0%
INFORMATIUS MÉS VISTOS

NIT

TN Vespre411.00023,8%
Noticias 2212.00012,8%
Telediario 2173.0009,9%
Informativos T5128.0007,8%

MIGDIA

TN Migdia388.00027,1%
Noticias 1201.00013,8%
Informativos T5164.00011,3%
Telediario 193.0006,4%
La Sexta Noticias72.0005,0%
8TV
  • Bonanza: 9.000 (0,8%)
  • Opina Cat: 13.000 (1,3%)
  • Opina Cat Vespre: 24.000 (1,9%)
  • Catalunya Expreshhh: 29.000 (1,8%)
  • Tu sí tu no: 22.000 (1,2%)
  • El Circ: 32.000 (1,8%)
  • El Circ (23.50): 24.000 (2,1%)
CANALS CCMA
  • 324 (1,9%)
  • Super3/33 (0,3%)
  • Esport 3 (0,6%)

Font: CCMA, Dos 30', 8tv

Deixa un comentari