L'estrena de la sèrie 'Entrevías' arrasa a Tele 5 (19,6%), però TV3 (14,7%) guanya el dia

Els protagonistes de 'Entrevías' (Tele 5)

Tot i la bona dada de la ficció, la cadena privada queda 3a en el total del dia (13,1%)

Nit d'estrena a Tele 5. Primer amb un especial sobre Rocío Carrasco i Jorge Javier Vázquez, titulat 'Montealto', que va ser segon de la seva franja amb un 11,4% i després amb la nova sèrie de José Coronado, 'Entrevías', que va liderar a partir de les 23h, amb un excel·lent 19,6%. A TV3, el 'Sense ficció', va perdre pistonada (10,1%) però la cadena pública va mantenir el lideratge gràcies als bons resultats dels 'TN'. A La 2 destaca el 'Cachitos' amb 109.000 espectadors i un 4,7%.

Al migdia, el 'TN Comarques' (21,8%) i 'La ruleta de la suerte' (18,6%) segueixen sense rival.

PRIME TIME
  • El 'Sense ficció' perd 2,2 punts i 'El Circ' de 8tv (2,1%) fa la 4a millor dada de l'any
  • Tele 5 arrasa amb l'estrena de la seva nova sèrie 'Entrevías' (19,6%)
El Hormiguero. Sebastián Yatra308.00013,0%
Entrevías291.00019,6%
Montealto. Regreso a la casa263.00011,4%
Sense ficció. Els nostres George Floyd229.00010,1%
First dates145.0006,1%
Sense ficció. Descendents63.0004,4%
El Circ34.0002,1%
SOBRETAULA I TARDA
  • Màxim històric per a la sèrie turca 'Tierra Amarga' (18,9%)
Cuines390.00025,2%
Com si fos ahir275.00019,1%
Tierra Amarga237.00018,9%
Sálvame Naranja212.00016,1%
Boom!185.00012,6%
Opina Cat22.0001,6%
VESPRE
  • 4rt millor resultat anual per a Toni Soler (16,7%)
Està passant324.00016,7%
Pasapalabra322.00018,8%
Aquí la tierra228.00011,5%
Ya son las ocho190.0009,9%
INFORMATIUS MÉS VISTOS
  • TV3 líder destacada amb els 'TN'

NIT

TN Vespre625.00027,5%
Noticias 2403.00017,4%
Informativos T5 21h214.0009,1%

MIGDIA

TN Migdia445.00028,8%
Noticias 1254.00016,1%
Informativos T5 15h193.00012,1%
RÀNQUING CADENES

DIA

  1. (14,7%)
  2.  (13,8%)
  3.  (13,1%)
  4.  (6,7%)
  5. (5,4%)
  6. (4,1%)

GENER 2021

  1. (14,7%) +0,5
  2. (13,8%) +2,7
  3. (13,1%) +1,9
  4. (6,7%) +1,1
  5. (5,4%) -1,5
  6. (4,1%) -0,8

Font: CCMA, Dos30', AudiènciesTVCat

ETIQUETES:

Deixa un comentari