You are currently viewing L"Ay papá' del 'Polònia' (19,3%) guanya al partit de la Copa del Rei (16,2%)
Alaska al 'Polònia' (TV3)

L"Ay papá' del 'Polònia' (19,3%) guanya al partit de la Copa del Rei (16,2%)

El programa de sàtira de TV3 lidera i guanya 1,5 punts tot i competir amb el futbol

El 'Polònia' ho va tornar a aconseguir. Amb el seu gag sobre el 'Benidorm Fest' i el seu tema 'Ay Papá', l'espai de TV3 va ser el més vist de la nit amb 471.000 espectadors (19,3%). Un repte no fàcil, tenint en compte que competia amb el partit de Copa del Rei entre l'Athlètic de Bilbao i el Reial Madrid a Tele 5: 376.000 (16,2%). Unes dades que van tornar a fer líder del dia a TV3 (15,2%), per davant de Tele 5 (13,7%).

Al matí, destaca l'excel·lent resultat de l'Aruser@s' de La Sexta amb 75.000 (21,1%) i del 'Planta baixa' de Ricard Ustrell a TV3 amb 141.000 (16,0%). Al migdia, el 'TN Comarques' (21,3%) va guanyar a 'La ruleta de la suerte' (15,0%) d'Antena 3. A 8tv, 'El Circ' (1,7%) amb 28.000 espectadors, va tornar a ser el més vist de la cadena i 'El Chiringuito' de Josep Pedrerol a Mega, va reunir a 21.000 espectadors (3,4%) amb el postpartit.

PRIME TIME
  • El 'Polònia' (19,3%) guanya 1,5 punts i supera al futbol (16,2%)
Polònia 471.000 19,3%
Futbol. Ath.Bilbao-R.Madrid376.00016,2%
El Hormiguero. Ainhoa Arteta300.00012,4%
Batalla monumental225.00012,0%
El Circ28.0001,7%
Obrim fil24.0003,2%
El Chiringuito21.0003,4%
SOBRETAULA I TARDA
  • La sèrie turca 'Tierra Amarga' (18,2%) a punt de guanyar a TV3 (18,7%)
Cuines325.00024,1%
Com si fos ahir243.00018,7%
Tierra Amarga234.00018,2%
Sálvame Naranja206.00015,6%
Boom!193.00013,3%
VESPRE
  • 'Pasapalabra' supera en 5 punts a Toni Soler
Pasapalabra 378.000 20,4%
Està passant292.00015,4%
Aquí la tierra229.00011,7%
Ya son las ocho209.00011,4%
INFORMATIUS MÉS VISTOS
  • TV3 dobla a la resta de cadenes

NIT

TN Vespre573.00024,6%
Noticias 2317.00013,8%
Telediario 2188.0008,1%

MIGDIA

TN Migdia399.00028,0%
Noticias 1214.00014,8%
Informativos T5 15h193.00012,1%
RÀNQUING CADENES

DIA

  1. (15,2%)
  2.  (13,7%)
  3.  (12,7%)
  4.  (7,2%)
  5. (6,6%)
  6. (3,7%)

FEBRER 2022

  1. (15,3%) +1,1
  2. (13,0%) +1,8
  3. (12,7%) +1,6
  4. (7,0%) +1,4
  5. (5,8%) -1,1
  6. (3,8%) -1,1

Font: CCMA, Dos30', AudiènciesTVCat.

(Els programes que s'han emès en simultani per més d'una de les cadenes i s'han vist per televisió, apareixen al rànquing amb l'audiència total)

Deixa un comentari