ADÉU 2023

Així serà la programació especial de TV3 per la Nit de Cap d'Any d'aquest 2023

La cadena pública repetirà la fórmula dels darrers anys amb l'humor de l'"APM?" i el "Polònia", i les Campanades des de Barcelona

Miki Núñez i Laura Escanes presentaran les Campanades a TV3

Miki Nuñez i Laura Escanes, seran els encarregats de presentar les Campanades de Cap d'any a TV3 amb el repte de mantenir i superar el lideratge del 2022, quan el cantant de Terrassa i la guanyadora d'Eufòria, Mariona Escoda, van aconseguir 1.197.000 espectadors i un espectacular 43,1% (1.163.000 espectadors i 38,6% al 2021) durant el minut exacte del raïm.

A la competència, Antena 3 amb Cristina Pedroche, intentarà repetir el segon lloc (va obtenir 586.000 espectadors i un 23,8% al 2022). La 1, que va ser tercera amb 381.000 espectadors i un 15,3% lluitarà per plantar cara amb el mític Ramón García (i la seva capa inclosa) i la cantant Ana Mena i la futbolista Jenni Hermoso.

A Telecinco i Cuatro, els encarregats d'acomiadar l'any seran la presentadora de GH VIP, Marta Flich i l'aventurer Jesús Calleja. A La Sexta, repetiran Cristina Pardo i el català Dani Mateo.

Miki Núñez i Laura Escanes faran els Campanades de TV3

Però més enllà de les Campanades, l'última nit de l'any és una de les més renyides a les cadenes de televisió. Al 2022, TV3 va ser líder sense rival amb l'APM?. Resum 2022 (25,1%), el Polònia (27,5%) i les postcampanades amb l'APM. Session (21,8%).

Aquest any, TV3 intentarà repetir el seu triomf amb la mateixa fórmula dels darrers anys. Segons ha pogut confirmar elmondelatele.cat, la nit arrencarà amb l'APM? Resum 2023, seguit dels millors moments de l'any del Polònia i després de les Campanades amb l'APM? Cap d'Any Session.

L'especial postcampanades també estarà conduït per Miki Núñez i repassarà les cançons que més ho han petat al 2023, acompanyat dels millors gags televisius i de cares populars de la cadena que demanaran el seu tema preferit. Enguany, amb més presència de música en català.

La graella de Cap d'Any a TV3

  • 22.05 APM? Especial Cap d'Any
  • 22.40 Polònia
  • 23.35 Campanades amb Miki Núñez i Laura Escanes
  • 00.15 APM? Cap d'Any Session

Audiències de la nit de Cap d'Any del 2022

CadenaProgramaEspectadorsQuota
Polònia522.00027,5%
APM?451.00025,1%
Feliz 2023 (23h)318.00017,3%
Sálvese quien Putin280.00015,5%
Adiós 2022213.00011,5%
Viva la fiesta en nochevieja122.0006,4%
Cine. El Hombre de acero118.0006,6%
Cachitos. Karaoke87.0004,6%
Cachitos Nochevieja83.0004,7%
First Dates Nohevieja43.0002,4%

Audiència Postcampanades 2022

CadenaProgramaEspectadorsQuota
APM? Session369.00021,8%
Feliz 2023318.00017,3%
Cantando al 2023293.00017,5%
Cachitos nochevieja219.00013,0%
Viva la fiesta en nochevieja122.0006,4%

ETIQUETES:

Deixa un comentari