You are currently viewing La pròrroga de l'Anglaterra-Espanya lidera a La 1 (22,6%) i "La gran vetllada" (7,4%) fa el seu mínim
Anglaterra-Espanya (La 1)

La pròrroga de l'Anglaterra-Espanya lidera a La 1 (22,6%) i "La gran vetllada" (7,4%) fa el seu mínim

TV3 lidera el dimecres (13,2%), seguida de Tele 5 (9,4%), Antena 3 (9,3%) i La 1 (9,3%)

TV3 (13,2%) va ser la cadena més vista d'aquest dimecres a 3,8 punts de Tele 5 (9,4%). El TN Migdia (28,9%) va ser l'espai més vist del dia, seguit de la pròrroga de l'Eurocopa femenina entre Anglaterra i Espanya a La 1 (22,6%) (27,1% a Espanya). El TN Vespre (22,9%) va ser tercer i va guanyar als 90 minuts del partit Anglaterra-Espanya, que va reunir a 280.000 espectadors (17,6%) (23,3% a Espanya).

A la nit, La Gran Vetllada (7,4%) va fer el seu mínim i va empatar amb la reestrena d'Idol Kids a Tele 5 (7,4%).

20/07
13,29,49,39,35,53,33,30,7
PRIME TIME
  • La 1 triomfa amb l'Eurocopa femenina (17,6% i 22,6%)
  • La Gran Vetllada (7,4%) cau -2,6 punts i queda un 44,0% per sota de la mitjana de TV3
Pròrroga Anglaterra-Espanya352.00022,6%
Anglaterra-Espanya280.00017,6%
Supervivientes. Ultima hora142.0008,5%
La gran vetllada125.0007,4%
El hormiguero93.0005,6%
ACI (22.55h)93.0007,0%
Gent de mercats (23.15h)88.0006,5%
FBI (23h)71.0004,9%
Idol Kids (23h)70.0007,4%
ACI (00.15h)64.0008,9%
First dates56.0005,2%
El intermedio53.0003,2%
Cine (22.40)53.0004,4%
El Circ 35.0002,2%
VESPRE
  • Llucià Ferrer (13,6%) fa el seu màxim de l'estiu
Pasapalabra237.00019,7%
Atrapa'm si pots estiu162.00013,6%
Sálvame sandía108.0008,8%
Te ha tocado (19.50h)103.00010,4%
Prèvia Anglaterra-Espanya96.0009,5%
La Sexta Noticias 20h61.0005,2%
Cuatro al día 20h38.0003,3%
TARDA
  • Tierra amarga (12,7%) i Sálvame naranja (12,6%) lideren la franja
  • El Tot es mou estiu (2,4%) fa el seu mínim
El Paradís de les senyores142.00012,2%
Sálvame naranja127.00012,6%
Tierra amarga122.00012,7%
Boom!101.00010,8%
El cazador (19h)99.00010,7%
Más vale tarde77.0007,9%
Servir y proteger (18.30h)54.0005,6%
Cine (17h)50.0004,6%
Cuatro al día30.0003,2%
Tot es mou estiu23.0002,4%
SOBRETAULA
  • El Com si fos ahir (15,2%) s'imposa a el Tour de França a La 1 (11,8%)
Cuines (15.40h)314.00022,3%
Cuines (15.55h)280.00021,2%
Com si fos ahir197.00015,2%
Tour de Francia153.00011,8%
Sálvame limón114.0008,8%
Amar es para siempre84.0007,4%
Saber y ganar80.0006,7%
Zapeando70.0005,5%
Todo es mentira35.0002,7%
MIGDIA
  • El Planta baixa (12,8%) guanya a Tele 5 (9,8%)
TN comarques255.00022,9%
La ruleta de la suerte146.00011,8%
Ya es mediodía 114.0009,8%
Planta baixa (13.10h)103.00012,8%
Al rojo vivo (11h)60.0008,9%
Planta baixa prèvia (11h)32.0007,0%
MATÍ
  • Els matins s'imposen (15,5%)
El Programa de Ana Rosa 46.00011,1%
Els matins43.00015,5%
Alerta cobra40.00012,5%
Espejo público29.0007,1%
Aruser@s Fresh27.0009,1%
La Hora de La 1 22.0005,1%
INFORMATIUS MÉS VISTOS

NIT

TN Vespre350.00022,9%
Noticias 2180.00012,3%
Informativos T5137.0009,3%

MIGDIA

TN Migdia426.00028,9%
Noticias 1175.00011,7%
Informativos T5162.00010,8%
La Sexta Noticias71.0004,8%
Telediario 169.0004,7%
8TV
  • Opina Cat: 8.000 (0,8%)
  • Opina Cat Vespre: 14.000 (1,1%)
  • Catalunya Expreshhh: 7.000 (0,5%)
  • Tu sí tu no: 13.000 (0,8%)
  • El Circ: 35.000 (2,2%)
  • El Circ (23.47h): 25.000 (2,5%)
CANALS CCMA
  • 324 (1,7%)
  • Super3/33 (0,4%)
  • Esport 3 (1,2%)

Font: CCMA, Dos 30', 8tv

Deixa un comentari