"Eufòria" no toca sostre (25,7%) i arrasa sense precedents entre els més joves (75,3%)

La Núria a "Eufòria" (TV3)

TV3 lidera el dia amb un excel·lent 18,4%, seguida d'Antena 3 (10,6%), Tele 5 (10,3%) i La Sexta (6,5%)

Eufòria continua imparable a TV3. Si la primera semifinal ja va batre el seu rècord d'audiència amb una quota del 20,8% i 326.000 espectadors. La segona semifinal d'aquest divendres, va superar-ho amb escreix: 398.000 espectadors i un descomunal 25,7% (+4,9 punts). Tele 5 va ser segona amb Supervivientes (10,8% i +0,7) i Antena 3 tercera amb La Voz Kids (10,4% i -0,3).

Tot això en un dia en què TV3 va liderar igualant el millor divendres de la temporada, que es va assolir el dia de Cap d'Any també amb una quota de 18,4%, a molta distància dels seus rivals més directes: Antena 3 amb un 10, 6% i Tele 5 amb un 10,3%.

XIFRES DE RÈCORD

  • Eufòria va arrasar especialment entre els més joves, amb un descomunal 75,3% de quota en la franja de 4 a 12 anys. Amb aquestes dades, TV3 va arrasar al conjunt del dia amb un 18,4% de quota, que va arribar a un 37,3% a la demarcació de Lleida.
  • El pic màxim d'audiència va arribar a la 1.02h amb una quota del 36,1%.
  • El minut d'or va ser a les 22.45, amb una mitjana de 472.000 espectadors i 25.6% de quota. En aquell moment, la Núria interpretava el "Sobreviviré" de Mónica Naranjo.

A la televisió pública espanyola, la situació va ser inversa: La 1 va fer un 5,3% i a La 2, Gemma Nierga es va quedar sense cap espectador i un 0,0% amb el seu Cafè d'idees.

PRIME TIME
  • Eufòria (25,7%) creix + 4,9 punts i La Voz Kids (10,4%) en baixa -0,3
Eufòria398.00025,7%
Supervivientes. Nominaciones196.00010,8%
La Voz Kids165.00010,4%
Equipo de investigación (22.15h)86.0004,6%
Cine. Fast&furious 779.0004,9%
Equipo de investigación (23.30h)72.0005,1%
Las claves del siglo XXI63.0003,7%
Déjate querer (23.30h)51.0005,2%
VESPRE
  • Pasapalabra (18,3%) lidera i Toni Soler cau al 3er lloc (9,1%)
Pasapalabra215.00018,3%
Aquí la tierra146.00011,5%
Està passant111.0009,1%
Ya son las ocho98.0008,2%
TARDA
  • Tierra amarga (13,6%) lidera de 18 a 19h
  • Melero (11,9%) se situa segona i supera a Sálvame naranja (12,0%) per la mínima
Tierra amarga 132.00013,6%
Tot es mou121.00011,9%
Sálvame naranja119.00012,0%
Boom!102.00010,8%
El cazador85.0009,1%
Servir y proteger81.0007,9%
España directo78.0007,7%
SOBRETAULA
  • El Cuines (32,3%) es converteix en l'espai més vist del dia
  • Com si fos ahir (22,5%) dobla a la competència
Cuines 438.00032,3%
Com si fos ahir 295.00022,5%
Sálvame limón 133.00010,3%
Amar es para siempre101.0009,1%
Downton abbey89.0007,5%
Zapeando70.0005,6%
MIGDIA
  • El Comarques (18,6%) lidera però La Ruleta (16,5%) es queda a 2.000 espectadors
  • Ferreras (10,9%) guanya al Planta baixa (8,9% i 7,3%)
TN Comarques (13.55h)192.00018,6%
La Ruleta de la suerte (13.55h)190.00016,5%
Ya es mediodía (13.30h)145.00013,4%
Cocina abierta Karlos Arguiñano (13.30h)81.00010,3%
Planta baixa (13h)67.0008,9%
Al rojo vivo (11h)65.00010,9%
Planta baixa prèvia (11h)29.0007,1%
MATÍ
  • Alfons Arús segueix disparat (28,0%)
Aruser@s (9h)72.00028,0%
TN Matí (7.30h)58.00019,6%
El Programa de Ana Rosa (9h)55.00013,3%
Aruser@s. El Humorning (7.30h)51.00017,7%
Els matins (8.30h)31.00011,7%
Espejo público (9h)27.0007,7%
La Hora de La 1 (8.30h)17.0005,3%
INFORMATIUS MÉS VISTOS

NIT

TN Vespre327.00020,0%
Noticias 2222.00014,3%
Informativos T5151.0009,6%
Telediario 294.0005,8%

MIGDIA

TN Migdia394.00029,0%
Noticias 1180.00012,9%
Informativos T5173.00012,5%
La Sexta noticias112.0008,2%
Telediario 173.0005,3%
RÀNQUING CADENES
10/06
18,410,610,36,55,33,30,8
JUNY 2022
14,910,710,76,96,03,50,8
+1,0-0,3+0,4-1,0+0,2-0,2=
  • Canals CCMA: Esport 3 (0,9%), 324 (0,7%), Super3/33 (0,5%)
AUDIÈNCIA 8TV
  • Bonanza: 13.000 (1,3%)
  • Opina Cat: 13.000 (1,4%)
  • Opina Cat Vespre: 10.000 (0,8%)
  • Rondeando: 5.000 (0,3%)
  • Rondeando. La pròrroga: 2.000 (0,1%)
  • Economia de guerra: 22.000 (1,2%)
  • Pel·lícula. Every Day: 19.000 (1,3%)

Font: CCMA, Dos 30', 8tv

ETIQUETES:

Deixa un comentari